Aby vaša práčka vydržala dlhšie a menej často sa kazila, existuje niekoľko jednoduchých tipov, počnúc správnou údržbou, správnym používaním a pravidelným čistením vášho spotrebiča.

Čistenie zásobníka na prací prášok

Áno, bielizeň zanecháva usadeniny! Usadeniny sú zodpovedné za biele škvrny na bielizni. Pravidelne vyberajte nádobu na čistiaci prostriedok a vyčistite ju. Môžete tiež vyčistiť aj kryt v práčke, po vybratí násypníka uvidíte, aký veľký nános zanecháva vaša bielizeň.

Čistenie manžety práčky

Ochranná manžeta je tesnenie umiestnené medzi dverami a bubnom. V záujme ochrany vašej bielizne pred pachmi a mikróbmi sa dôrazne odporúča pravidelne čistiť hrdlo od zvyškov, žmolkov a usadenín, ktoré sa do neho dostanú. 

Je vhodné používať raz za čas aj prášok na dezinfekciu a odtránenie vodného kameňa.

Čistenie odtokového filtra

Je voľne prístupný z malého poklopu umiestneného na prednej strane práčky. Odtokový filter je poslednou ochranou proti usadeninám a iným zvyškom pred vypúšťaním. Občas zachytí drobné predmety. Nezabudnite pravidelne kontrolovať, či je na jeho strane všetko v poriadku.

Pri čistení vytečie pár deci vody, pripravte si handru.

Nevhodné návyky pre vašu práčku

Nenechávajte dvere neustále zatvorené

Po dokončení prania zostane vaša práčka a dvierka vlhké. Ak sa bubon práčky nevetrá, podieľate sa na rozvoji mikróbov a tým aj zápachu. Manžeta práčky začne plesnivieť, čo sa už nedá vyčistiť.

Práčku nepreťažujte

Snažte sa čo najviac rešpektovať zaťaženie uvádzané výrobcom, inak riskujete rýchlejšie poškodenie dielov, ako sú ložiská, tlmiče, remeň a kefy, a skončíte s poruchou!

Aj pranie bude kvalitnejšie, ak do bubna nenatlačíte bielizeň doplna, ale necháte trochu priestoru, aby sa mohla vo vnútri počas prania voľne otáčať.

Vhodné náhradné diely

Pri poruche práčky používajte len diely, ktoré sú určené pre váš model, prípadne si nechajte poradiť s vhodnou alternatívou na stránke obchodu Trust-sk. Spoľahnite sa na odborníkov. Pravidelná údržba vašej práčky znižuje náklady na jej opravu.

práčka nefunguje - náhradné diely
vhodné náhradné diely na práčku
Návrat hore