Prečo práčka pri žmýkaní búcha?

Zistite príčinu búchania

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by mohla práčka búchať pri žmýkaní, napríklad:

  • Nerovnováha: Ak sa bielizeň v práčke pri žmýkaní nerozloží rovnomerne, môže začať búchať. Môže to byť spôsobené tým, že bolo vložené príliš veľa bielizne do práčky alebo že bolo vložené príliš veľa ťažkých predmetov, ako sú napríklad uteráky alebo kabáty.
  • Poškodený bubon: Ak je bubon v práčke poškodený alebo nevyvážený, môže to spôsobiť búchanie počas cyklu žmýkania. To môže byť spôsobené nadmerným opotrebením ložísk alebo poškodením samotného bubna.
  • Príliš vysoké otáčky: Ak je rýchlosť žmýkania príliš vysoká, môže to spôsobiť búchanie. Tento problém môže byť spôsobený tým, že bol zvolený nesprávny prací program alebo že bola vložená príliš veľká záťaž.
  • Poškodené alebo vybehané tlmiče práčky.
  • Podložky a izolácia: Práčka môže búchať aj vtedy, ak sú podložky alebo izolácia medzi práčkou a podlahou alebo stenami poškodené alebo sú zodraté nožičky práčky. V tom prípade môže byť zvuk z búchania prenášaný do okolitého prostredia.
  • Ak práčka búcha počas cyklu žmýkania, odporúča sa overiť, či bola vložená správna záťaž a či je bubon v poriadku. Ak problém pretrváva, bude  potrebné zavolať technika na opravu práčky.
tlmiče otrasov do práčky

Najčastejšia príčina - tlmiče otrasov bubna

Kedy sú zlé tlmiče otrasov v práčke?

Tlmiče otrasov práčky sú súčasťou práčky a slúžia na tlmenie vibrácií a otrasov, ktoré môžu vznikať počas cyklov prania a žmýkania. Ak sú tlmiče otrasov v práčke zlé, môžu sa vyskytnúť nasledujúce príznaky:

  • Hluk: Ak počujete nezvyčajne hlasný hluk počas cyklu prania alebo žmýkania, môže to byť príznak zlých tlmičov bubna. Tieto tlmiče by mali eliminovať väčšinu hluku a vibrácií, ktoré by inak mohli byť prenesené na podlahu a steny.
  • Vibrácie: Ak pocítite silné vibrácie v práčke, môže to byť znak zlých tlmičov práčky. Tieto vibrácie môžu byť zvlášť zreteľné, keď je práčka vo vysokých otáčkach počas cyklu žmýkania.
  • Náhle zastavenie: Ak sa práčka náhle zastaví počas cyklu prania alebo žmýkania, môže to byť spôsobené zlými tlmičmi otrasov. Tieto tlmiče pomáhajú udržiavať práčku v rovnováhe a ak nie sú funkčné, môže sa práčka náhle zastaviť alebo dokonca prevrátiť.
  • Ak máte podozrenie, že tlmiče práčky nie sú v poriadku, môžete skontrolovať ich stav vizuálne alebo sa poradiť s technikom na opravu práčky. Zlomené alebo opotrebované tlmiče by mali byť vymenené, aby sa zabránilo poškodeniu práčky alebo iným problémom.
Návrat hore