Vývoj práčky

  Veľká väčšina z nás to pozná len z filmov alebo príbehov starých rodičov. A to je dobre – pretože čistenie bielizne bývalo naozajstné umenie. Vďaka technickému pokroku je dnes práčka relatívne cenovo dostupná, a preto ju možno nájsť takmer v každej domácnosti. A vývoj sa nezastavuje, vďaka novým technológiám a riešeniam, akými sú tepelné čerpadlá, sú stroje stále energeticky efektívnejšie.

Kým bubnová práčka sa u nás etablovala, vaňové práčky sa využívajú častejšie v USA a v Ázii. Práčka sa skladá z veľkého množstva komponentov, ktoré umožňujú interakciu mechaniky a ohrevu – poruchy sú preto nevyhnutné.

V našom obchode nájdete všetky položky súvisiace s náhradnými dielmi práčok.  

Ako funguje práčka

  Používame ich neustále. V mnohých domácnostiach práčka beží niekoľkokrát týždenne alebo dokonca denne. Ale ako presne zariadenie funguje?  

V dnešnej dobe sa práčka bežne ovláda cez ovládací prvok alebo ovládací gombík. Priehradky so zásobníkom umožňujú dávkovanie pracieho prostriedku na predpieranie a hlavné pranie a tiež aviváže. Po naplnení pracieho priestoru a zvolení programu môžete práčku spustiť.  

Voda je privádzaná hadicou a je riadená elektromagnetickým ventilom. Voda teraz preteká cez dávkovaciu priehradku do vane a odtiaľ sa privádza do bubna. Teraz môžu bubon, motor, ohrievací systém atď. robiť svoju prácu. Zatiaľ čo termostatohrievacie teleso sú zodpovedné za reguláciu teploty, motor poháňa bubon. Takzvané rebrá bubna zaisťujú, že bielizeň je v bubne otáčaná a nezostáva na dne bubna. Závesy dvierok, západky a tesnenia zaisťujú, že dvierka zostanú počas umývania zatvorené a nedochádza k úniku vody.  

Po ukončení prania sa špinavá pena vypustí čerpadlom a znovu a znovu sa preplachuje čistou vodou, až kým sa bielizeň nezbaví zvyškov pracieho prostriedku. Ak sa použije aviváž, vypláchne sa pri poslednom plákaní predtým, ako sa vyplachovaná voda odčerpá zo spotrebiča vypúšťacím čerpadlom. Aby odtokové čerpadlo fungovalo bez problémov, používa sa filter na väčšie nečistoty. To chráni vypúšťacie čerpadlo pred hrubými čiastočkami nečistôt z oplachovej vody. Aby sa z bielizne odstránila veľká časť vody, na konci pracieho cyklu sa odstredí. Tento proces odstreďovania sa tiež nazýva konečné odstreďovanie.  

Práčka a náhradné diely

  Odlomila sa rukoväť alebo nejaký plast vašej práčky? Žiaden problém! U nás nájdete všetky náhradné diely na práčky – či už ohrievacie telesá, čerpadlá, tlmiče alebo ložiská. Samozrejme u nás nájdete aj ovládacie prvky, vypínače a kondenzátory. Držiaky na podlahu a mnoho ďalších užitočných náhradných dielov do práčok nájdete v kategóriach na stránke.

Najjednoduchší spôsob, ako nájsť správne náhradné diely pre práčku, je použiť typové číslo vašej práčky. Zadajte typové číslo vášho spotrebiča do našej vyhľadávacej funkcie a stránke vám vyhľadá len položky, ktoré by mohli byť použité s vaším spotrebičom. Prezrite si náš sortiment a objednajte si náhradné diely, ktoré potrebujete pre vašu práčku.

Prejdite na stránku www.TELESO.sk, kde sú všetky diely, ktoré potrebuje vaša pokazená práčka.  

Scroll to Top